MODE: BALDUINI. Calceus antiquus et mysticus,... - Lot 164 - Kahn & Associés

Lot 164
Estimation :
300 - 400 EUR
MODE: BALDUINI. Calceus antiquus et mysticus, et Jul. Nigronus de Caliga veterum. Accesserunt ex. Cl. Salmasii notis ad librum Tertulliani de Pallio et Alb. Rubenii libris de Re Vestaria excerpta ejusdem argumenti. Omnia figuris aucta et illustrata observationibus Joh. Frederici Nilant. Lugduni Batavorum, apud Theodorum Haak, 1711. 2 tomes in-8°, non-rogné, relié vélin ivoire replié (reliure ancienne). Ouvrage intéressant sur les chaussures, illustré de 26 planches gravées hors-texte
Mes ordres d'achat